Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

TLC diyeti kimler için uygun bir diyet türü?

164
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

TLC diyeti kimler için uygun bir diyet türü?

TLC yani terapatik yaşam tarzı değişikliği diyeti, aslında kalp hastalığı tedavisi için geliştirilen bir diyettir. Fakat kalp hastası olmayan kişiler de bu diyeti rahatlıkla uygulayabilir. Çünkü bu diyet sağlıklı beslenme önerileri veren, dengeli beslenmeyi destekleyen, katı yasakları olmayan, her hangi bir vitamin ve mineral eksikliği problemi yaratmayan bir yöntemdir. 

Özetle TLC diyetini özel bir sağlık sorunu olmayan tüm yetişkinler uygulayabilir. TLC diyeti sayesinde hem kalp hastalıklarından korunmak, hem de fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. 
Bu diyette esas amaç, doymuş yağ alımını kısıtlamaktır. 

TLC diyeti, karbonhidrat, protein, yağ içeriği bakımından dengeli bir örüntü içerir. Hayvansal kaynaklı yağ alımını kısıtlayan, sebze, meyve ve tam tahılları yeterli ölçülerde öneren bir beslenme programı olan TLC diyeti, aslında bizim de danışanlarımıza verdiğimiz önerileri kapsayan bir beslenme programıdır. 

Bu diyeti uygulamak istiyorsanız yine de bir diyetisyen desteği almanız önerilir. Bu sayede almanız gereken enerji miktarı hesaplanır, ayrıntılı ölçümleriniz yapılır ve ihtiyaçlarınıza yönelik size özel miktarlar ile planlanmış TLC diyetini uygulamanız mümkün olur. Sağlıklı diyet, mutlaka kişiye özel olmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat