Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tırnak mantarı nasıl geçer?

101,074
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Tırnak mantarı nasıl geçer?
 Tırnak mantarı meydana geldiğinde mutlaka tırnak mantarına uygun ilaçlar kullanılarak geçer. Sadece ayak ve tırnak bakımı yaparak tırnak mantarının gerilemesi düşük bir olasılıktır. 

Tırnak mantarı başlangıç aşamasındaysa, mantarı öldüren maddeleri içeren kremler veya tırnak cilaları ile tırnak mantarının gerilemesi mümkündür. Ancak tırnak mantarı daha ileri aşamadaysa ve yayılmışsa, bu durumda yine mantarı öldüren, zayıflatan maddeleri içeren ağızdan alınan haplar yardımı ile tedavi edilebilir. 

Tırnak mantarı nedeniyle tırnak çok kalınlaştıysa ve tırnak yapısında bozulmalar meydana gelmeye başladıysa tırnağın düşmesini sağlayan kimyasal maddeler kullanılabilir. Yüzde 20 ya da 40 oranında üre içeren özel flasterlerle tırnak bölgesi düşürülerek ve tırnak düştükten sonra tırnaksız bölgeye ilaç uygulanarak tırnak mantarı tedavi edilebilir. 

Son yıllarda tırnak mantarı tedavisinde lazer ve ışık tedavileri yeni bir açılım sağlamıştır. Çünkü bazı kişiler bazı sağlık sorunları nedeniyle ağızdan ilaç tedavisi kullanamazlar. Örneğin karaciğer, şeker hastalığı veya obezite gibi sorunları olanlarda mantar ilacı kullanımı nedeniyle bazı sorunlar görülebilir. Bunun gibi sağlık sorunları nedeniyle ilaç tedavisi yapılamayan kişilerde lazer tedavileri kullanılarak mantar sorunu tedavi edilebilir. 
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat