Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tıraş bıçağı ile nasıl tıraş olunur?

4,216
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tıraş bıçağı ile nasıl tıraş olunur?

Erkekler için yüzde ve boyunda sağlıklı cilt görünümü kaliteli bir tıraş ile başlar. Bunun için erkeklerin 5 önemli adımı takip etmesi gerekir. 

Tıraş bıçağı kullanımı ve tıraş incelikleri

1. Tıraştan önce, sakalın iyice nemlendiğinden emin olun. Bu, tahrişin azaldığı ya da kızarıklığın olmadığı daha rahat bir tıraş sağlar. Yüzdeki kıllar nemi emer, daha yumuşak hale gelir ve kesilmeleri önemli ölçüde kolaylaşır. Tıraştan önce duş almak sakalların nemlenmesini sağlamanın kolay bir yoludur. Daha da iyisi, yüzünüzü hafif bir temizleyiciyle yıkamaktır. Bu ayrıca yatık kılları kaldırır ve "sıkışmış" ya da "içe dönük kılların" serbest kalmasını sağlar.

2. Bolca tıraş jeli sürün. Böylece yüzünüzde koruyucu sürtünme karşıtı bir katman oluşturursunuz. Tıraş jeli bıçağın kayganlığını artırarak daha yumuşak, daha rahat bir tıraş deneyimi sunar ve yüz kıllarının nemini korumasına yardımcı olur. 

3. Üstün teknolojili ve çok bıçaklı bir tıraş bıçağı ile ve hafif dokunuşlar ile tıraş olun. Tıraş bıçağına çok baskı uygulamayın. Çünkü tıraşı siz değil, bıçak yapmalıdır. Tıraşta iyi sonuç ne kadar baskı uyguladığınızla ile değildir. Önemli olan bıçağın kalitesi ve tasarımıdır. Bu anlamda erkek yüzünün kıvrımlarına göre tasarlanan Gillette Mach3'ü tercih edebilirsiniz.

4. Bıçaklarınızın çok eski ya da körleşmiş olmadığından emin olun. Yeni bıçakların daha yakın, yumuşak ve daha rahat bir tıraş sağladığı biliniyor. Tıraş bıçaklarınız eskidiğinde ya da körleştiğinde, kesilme ya da tahriş riskini artırmış olursunuz.

5. Tıraştan sonra Mach 3 Iritation Defense Nemlendirici Balm gibi cildi rahatlatmak ve yeniden canlandırmak için nemlendirici bileşenlere sahip bir tıraş sonrası bakım ürünü kullanın. 

Tıraş bıçağı kullanırken dikkat edilecekler

Ayrıca, erkeklerin iyi bir tıraş deneyimi için bazı konularda dikkatli olması gerekiyor. 

- Erkeklerin bir kısmı tıraş sonrasında bıçakları siler ya da bıçağı lavabonun kenarına vurarak temizler. Ancak her iki yöntemde ultra ince bıçak uçlarına zarar verebilirsiniz. Bunun yerine, tıraşın sonunda bıçağı bol sudan geçirin ve yerine kaldırmadan önce üzerinde kalan suyu silkeleyerek atın. 
- Tıraş bıçağına baskı uygulamaktan kaçının. Bazı erkekler tırak bıçaklarına 1,5 kg kadar büyük bir güç uygulayabiliyor. Ancak yakın tıraş deneyimi ne kadar baskı uyguladığınızla değil, büyük ölçüde bıçağın kalitesi ve tasarımıyla belirlenir. Yakın ve rahat bir tıraş deneyi yaşamanın en iyi yolu, nazik dokunuşlar uygulamakta gizlidir. Tıraşı sizin değil, bıçağın yapmasına izin vermeniz gerekir.

Tıraş ile ilgili verdiğimiz önerilere uyar, bununla birlikte kendinize uygun kaliteli bir tıraş bıçağı kullanırsanız hem cildiniz zarar görmez, hem de gün boyunca pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme sahip olursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat