Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tığ ile oyuncak örme teknikleri nelerdir?

12,709
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tığ ile oyuncak örme teknikleri nelerdir?

Amigurumide temel teknik sık iğnedir. Oyuncak tamamen sık iğne üzerine şekillenir. Bunun yanı sıra sık iğnenin çeşitleri olan iki trabzan, üçlü trabzan, ilmek kaydırma, fıstık örme oyuncağın formunda, ilgili yerlere konulur. 


Örneğin, sık iğne çalışılmış bebeğimizde parmak veya burun detayında fıstık örgü kullanabiliriz. Patikte ikili trabzan ile çalışabiliriz. Aynı şekilde, dirsek çalışırken de ikili ya da üçlü trabzanı uygularsak o dirseğin formunu çok rahatlıkla verebiliriz. Dizde de aynı şekilde aynı formu yakalamış oluruz. 

Tığ işi oyuncak bebek örme aşamalarının tamamını "Tığ ile bebek nasıl örülür?" videosundan öğrenebilirsiniz.

Amigurumide sadece örmek değil, örgü bebeğin formunu oluşturmak için örgünün doldurulması da ayrı bir marifet ister. Doldurulan elyaf ne çok sıkı, ne de çok gevşek olmamalıdır. Oyuncağın üzerine bastığımızda oyuncak bize cevap vermelidir. Aksi durumda form bozulur ve ifade kendini senelerce koruyamaz. 

Örgüyü doldurmak ve parçaları birleştirirken de düzgün dikmek bebeğin yapımında önemli bir detaydır. Teknik olarak bunlara çok dikkat etmek gerekir. 

Amigurumi tekniği ile bebek örmek için gerekli malzemeleri "Tığ ile örgü oyuncak yapmak için gerekli malzemeler nelerdir?" başlıklı videomuzdan öğrenebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat