Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

TİB neden kuruldu?

756
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

TİB neden kuruldu?

TİB, telekomünikasyon yolu ile gerçekleştirilen iletişim kayda alınması, izlenmesi, sinyallerin takip edilmesi, kayıtların alınması hususlarını tek bir merkezden gerçekleştirmektedir. 

TİB, toplamış olduğu verileri Jandarma Genel Komutanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşmaktadır ve talep halinde de mahkemelere bu bilgileri göndermektedir. Aynı zamanda 5651 sayılı kanun çerçevesinde kendisine yüklenmiş olan özel görevleri yerine getirmektedir. Yine bu mevzuat çerçevesinde, kendi konusuna giren, özellikle çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu ile mücadele ile ilgili hususlar konularında re'sen (kanun yoluyla) erişime engelleme ile ilgili kararlar verebilmektedir.   

TİB bunların dışında, konu ile ilgili en üst kurum olması nedeniyle tüm altyapı sağlayıcıları, hizmet vericiler, ortam sağlayıcılar gibi tüm kuruluşlar ile ilgili regülasyonları da gerçekleştiren kurumdur ve bu konuda önayak olmaktadır. 

Başkanlık İnternet Kurulu ile ilgili gerekli irtibatı sağlayarak erişime engellenmesi hususunda yapılmış olan altyapı, filtreleme ile ilgili hususlar ile ilgili genel esaslar ve kuralları belirlemekle ilgili de görevlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat