Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Thassos'a nasıl gidilir?

6,282
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Thassos'a nasıl gidilir?

Thassos'a gitmek için eğer yeşil ya da hizmet pasaportunuz yoksa Schengen vizesi almanız gerekir. Bunun için Yunan konsolosluklarına başvurabilirsiniz. İstanbul dışında da bu başvuruyu yapabileceğiniz aracı şirketler bulabilirsiniz. 


Vize işlemlerini hallettikten sonra Türkiye'den karayolu ile Thassos Adası'na ulaşmanız mümkün. Eğer özel aracınız ile gidecekseniz Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu'ndan uluslararası ehliyet almanız gerekir. Bunun için 350 TL ödeme yapmalısınız. 

Uluslararası trafik sigortası mahiyetinde olan yeşil sigorta da yaptırılmalıdır. 1 haftalık tatil için yaklaşık 60 Euro ödeme yapılmalıdır. Türkiye'den Thassos Adası'na ulaşmak için Tekirdağ, Malkara, Keşan güzergahı izlenir, İpsala Kapısı'nda geçilir. Dedeağaç, Kavala istikametini takip ederek Keramoti şehrine ulaşılır. Bu şehirden Thassos Adası'na saat başı kalkan feribotlara binebilirsiniz. 

45 dakika içinde adada olacaksınız. Bunun için rahatlıkla bilet bulabilirsiniz. Kavala'da da feribotla adaya ulaşabilirsiniz. Aracınız dışında da Kavala'ya giden otobüsler ve aktarmalı uçuşlarla adaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat