Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Testosteron hormonunun fazla olması erkeklerde ne tür sorunlara yol açar?

64,242
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Testosteron hormonunun fazla olması erkeklerde ne tür sorunlara yol açar?

Testosteronun fazla olması erkeklerde bazı sorunlara yola açabilir. Bu eksikliği ilk dönemlerde cinsel performans üzerinde olumlu etki gösterir. Ancak bu doğurganlığı etkileyen bir durum değildir. 

Testosteronun fazla olmasının penis boyunda büyüme, penis sertleşmesinde artma, cinsel performansın artması gibi durumlara neden olsa da sperm sayısında azalmaya sebep olarak kısırlık meydana getirebilir. 

Testosteronun artması vücuttaki kasların dağılımı üzerinde de etkilidir. Özellikle doping olarak kullanılan bazı maddelerin çoğunda testosteron hormonu bulunur. Testosteron kullanan erkeklerde kaslarda aşırı büyüme, vücudun su tutması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Aynı şekilde vücut üzerindeki kıllarda artış görülebilir. 

Testosteronun vücudunun diğer organları üzerinde de olumsuz etkileri vardır. Prostat büyümesine neden olabilir. Bu sebeple testosteron seviyesi yüksek olan erkeklerde prostat riski daha fazladır. Testosteron fazlalığı damar sertliğine de neden olmaktadır. Testosteron fazlalığı kötü kolesterolü yükseltip iyi kolesterolü azaltarak kalp, beyin ve boyun damarlarında damar sertliğine neden olarak ilerleyen yıllarda kalp krizi ve felç gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat