Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Testislerime darbe geldi, sorun yaşar mıyım?

27,074
kez izlendi
Puan: 4.08 / 5
Detaylı Açıklama

Testislerime darbe geldi, sorun yaşar mıyım?

Erkekler günlük hayatlarında çarpma ve düşmeler sırasında, özellikle de spor maçlarında penise darbe alma riskiyle karşı karşıya kalır. Bu durum kalıcı bir zarar getireceği düşüncesiyle birçok erkeğe endişe verir.

Yaşanan en sık testise darbe olayları futbol maçlarında topun testislere çarpma durumudur. Kavgada testise atılan tekme ve bacaklar açık pozisyonda yüksek yerden düşme durumu testislerin darbe aldığı diğer vakalardır. 

Testise gelen bazı darbeler, yumurtanın bütünlüğünü bozmamış, dışarıya kan sızması ve morarma yapmamış olsa bile ağrı şoku yaratabilecek kadar şiddetli olabilir.

Halk arasında bilinenin aksine testise alınan darbe sonrası işemenin ve zıplamanın bir faydası bulunmamaktadır. Ağrı kesici alıp, sırt üstü yatarak dinlemek gerekir. 

Darbe sonrasında yumurtanın içinde ya da yumurta zarının yırtılmasına bağlı olarak torbanın içerisine, cilt altına kadar yayılan kanamalar meydana gelebilir. Bu durum testiste kalıcı hasarlara neden olabilir. Eğer darbe sonrasında testiste şişme ya da morarma olmuş ise vakit kaybetmeden bir üroloji uzmanına gidilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat