Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Testis tamamen yok olabilir mi?

23,490
kez izlendi
Puan: 4.88 / 5
Detaylı Açıklama

Testis tamamen yok olabilir mi?

Çocukların testisi çeşitli durumlara bağlı olarak tamamen yok olabilir. Muayene sırasında doktor tarafından testis bulunamıyorsa testis yok olarak kabul edilir.
Testisin yok olması çeşitli durumlara bağlı olarak ortaya çıkabilir ancak bazı durumlarda testis hiç varolmamış da olabilir.
Bebek anne karnındayken testisleri karın bölgesinde bulunur. 5. aydan sonra böbreklerin yanındaki yoldan aşağıya doğru inmeye başlar. Testis anne karnındayken inmesi gereken yere inmemişse doktor kontrolü sırasında yok olarak kabul edilebilir.
Bazı durumlarda testis yumurtalık kanalından aşağıya iner ama dönerek kendi kendine damarlarının burkulmasına neden olur ve bunun sonucunda ortadan kaybolabilir. Burkulma anne karnında da gerçekleşebilir.
Varolan testis zaman içinde inmediği için yok olabilir. Testisin beslenmesi bulunduğu bölgede onun için yeterli olmayabilir ve bunun sonucunda testis kaybolabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat