Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ters ilişkiye girdim, hamile kalır mıyım?

83,072
kez izlendi
Puan: 2.54 / 5
Detaylı Açıklama

Ters ilişkiye girdim, hamile kalır mıyım?

Hamileliğin oluşabilmesi için bedensel temas ve spermlerin boşalarak vajinadan içeriye girmesi ve o sırada hazır bekleyen, yani yeterli olgunluğa ulaşmış bir yumurta hücresi ile karşılaşmış olması gerekir. 

Ovülasyon döneminde cinsel birleşme

Âdet kanamasının ilk gününden itibaren hesaplayacak olursak, çoğu kadında 14. gün yumurta hücresi genital sistemde spermleri beklemeye başlar. Spermler 3 gün öncesinde orada bekliyorsa ve yumurta hücresi ile spermler karşı karşıya gelirse döllenme gerçekleşir. Çünkü spermler genital kanalda 3-4 gün, yumurta hücresi ise 12 saat yaşayabilir. 

Hamilelik için ön koşul sperm ile yumurta hücresinin karşılaşmasıdır. Sperm karşılaşması derken, yüzbinlerden bahsediyoruz. Spermler genital sisteme gerçek boşalma ile girebileceğinden, gerçek bir vajinal boşalma olmadan bu ihtimal çok düşük olacaktır. Yani dışarıya boşalma veya dış genital bölgeye boşalma olduysa ya da ters ilişkide yani anal sekste olduğu gibi dış genital bölge çevresine temas olmuşsa vajinadan genital sisteme kadar giden yolda o milyonlarca spermin çoğu ölür.

Yolda pek çok sperm öleceğinden, yumurta hücresine ulaşan sağlıklı sperm çok daha az olacaktır. Bu, hamilelik ihtimalini azalır. Gebelik, en yüksek ihtimalle gerçek ilişkide oluşabilir ama tabii ki dış genital bölgeye spermin bulaşabileceği her türlü ortamda gebelik oluşabilir. Özellikle genç kızlarda doğurganlık çok yüksek olduğu için çok kolay bir şekilde ters ilişkide de hamile kalınabilir, sadece sürtünme yolu ile de hamile kalınabilir, kızlık zarı bozulmadan da gayet rahat bir şekilde hamile kalınabilir. Bu nedenle ilişki sırasında dikkatli olunmalı. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat