Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Terazi burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

1,413
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Terazi burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

Ocak ayında ilk gerilemesi ile bu yıl ki gerileme takvimini başlatacak olan Merkür, 5 - 25 Ocak arasında sizi durmaya ve beklemeye davet etmekte. Gayrimenkul alanları, ev ve taşınmazlar, araba, araç alım satımlarını bu aralığa denk getirmeyin. Ocak ayı ve hatta 20 Şubat'a kadar olan dönemde bir yandan hareketli ve aktif olmaya yönelik olurken, diğer yandan girişimler açısından dikkatli olmak önemli olacak. Orta ve uzun vadeli konularda planlamalarınızı yılın ilk aylarında yapabilirsiniz ama uygulamaya geçmek için dikkatli ve stratejik olmanız gerekmekte. 

20 Şubat'tan itibaren parasal alanlarınızı hareketlendirecek Mars enerjisi ile maddi konularda hırslı ve girişimci olacaksınız. Öte yandan satış ve pazarlama ağırlıklı iş ve konularınızda 20 Şubat ile 17 Nisan arasında destekli etkileriniz var. Bu alanlarda 25 Ocak sonrası, 15 Şubat ile 15 Nisan arası yaratıcı olmaya, girişim yapmaya, yatırımda bulunmaya eğilimli olacaksınız. Ancak unutmayın ki yılın ilk yarısı Temmuz'a kadar devam edecek olan art arda gelen gezegen gerilemeleri sizi ilerlemekte desteklemeye bilir. Sıklıkla aksiliklerle uğraşabilir, planlamadığınız gelişmeler ile önceden yaptığınız organizasyonları tekrar ele almak durumunda kalabilirsiniz. 

2016 yılının ilk çeyreği, Mart'a kadar olan dönemde yönetsel konuları, liderlik etme yetenekleriniz, bir ekibi veya işi yönetme ve idare etme alanlarında aktif olacak, hızlı düşünerek, çabuk ilerlemek isteyecek, sonuç odaklı olacaksınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, bilhassa maddi alanlar, satış ve pazarlama konuları, reklam ve halkla ilişkiler, iletişim ve hizmet sektörü alanlarında yönettiğiniz konularda şartlar ile beklentileriniz veya hedefleriniz birbirini tutmaya bilir. Ayrıca yılın ilk yarısı önemli alanlarınızı etkileyecek olan Mars transitleri sizi düşünmeden hareket etmeye, ilginizin çabuk dağılmasına, başlangıçta ki motivasyonunuzu çabuk kaybetmeye neden olabilir. Bu nedenle yılın ilk çeyreği ağırlıklı olmak üzere, Temmuz'a kadar olan dönemde sağ duyulu ve çok yönlü bakarak hareket edin ve radikal kararlar almamaya çalışın. Bu süreç daha çok izleme ve düşünerek hareket etmeyi gerektirmekte. Şartlar değişime açık, koşullar sizin dışınızda nedenlerle farklı yollara geçme eğiliminde ki projelerinizde ve maddi yatırımlarınızda bir B planı geliştirmeniz ve temkinli ilerlemeniz gerekiyor.

Gayrimenkul ve taşınmaz alanlarında yatırım, alım satım yapmayı düşünüyorsanız. Bu sene alımlar için Kasım'a kadar sabırlı olmalı, acele karar vermemelisiniz. Diğer yandan bir süredir satmayı veya elden çıkarmayı düşündüğünüz bir yatırım, ev, gayrimenkul veya taşınmaz varsa, hatta ortaya çıkardığınız bir proje veya işi artık satmayı planlıyorsanız, Eylül ayından itibaren satışlar açısından daha şanslı olacaksınız. 

2016 yılının ilk tutulması 9 Mart'ta Güneş tutulması ile başlıyor. Arkasından gelecek 23 Mart Ay tutulması ile Mart ayı özellikle borsa, döviz yatırımları, spekülatif her türlü yatırımlarda dikkatli olmayı gerektirmekte. Nisan ayı bu sene 4 önemli gezegenin geri harekette olması ile astrolojik olarak dikkat çekici bir ay olacak. Öncelikle Mart tutulmasının enerjilerinin yansımalarının devam ettiği Nisan ayında, Mars, Jüpiter, Satürn ve Nisan sonu ile de Merkür geri harekette olacak. Geri giden gezegenler sahip oldukları enerjileri tutarak, ilerlemekte zorlanma verirler. Gezegen gerileme dönemlerinde beklemek ve araştırmak ne kadar doğru ise, adım atmak özellikle de riskli başlangıçlar veya sizin için önemli konulara start vermek o kadar sakıncalıdır. Nisan ayında gerileyecek gezegenler, sizin mesleki konularınızı, ortaklı iş ve alanlarınızı, yurtdışı bağlantılarınızı, ticari işlerinizi, gayrimenkul ve emlak alanlarınızı ve eğitim, turizm, ithalat ve ihracat işlerinizi yönetmekte. Tüm bu alanlarda beklemede kalmak önemli olacak.

Nisan ve Mayıs aylarını gerek parasal işleriniz, gerekse meslek ve kariyer etkileriniz açısından temkinli, risk almadan ve daha çok kendinizi koruyarak yani defansta kalarak tamamlamaya çalışın. Haziran ayının sonunda bitecek olan Mars gerilemesi, finansal konular, kredi ve benzeri başvurular, yurtdışı kontakları ile ortaklı iş ve planlarınız açısından Haziran sonuna kadar ilerlemekte zorlanma verebileceği gibi, başlattığınız bu konularda sonradan koşulların değişmesi ile durumları yeniden ele almak durumunda sizi bırakabilir. Temmuz ile birlikte Merkür dışında gerileme hareketlerini tamamlayan gezegenler, özellikle Mars'ın düzelmesi ile sizi yavaşlayan, daha stabil giden konularda aniden hızlandıracaktır. Dolayısı ile yatırımlar, alım satımlar, parasal işler, ortaklı alanlar ve genel olarak ticari konu ve beklentileriniz ile terfi ve benzeri yönetsel işlerinizde şartların sizi tutmasına, ilerletmemesine takılmadan, Temmuz ayına kadar sakin ve esnek olmaya gayret edin. Sonrasında özellikle Temmuz ve Ağustos aylarını oldukça tempolu geçirecek, Eylül ile birlikte de planlarınızı gerçekleştirmek için şartları daha iyi kullanabileceksiniz. 

Bu sene parasal konularda yılın ikinci yarısı sonbaharla birlikte gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız önemli olacak. Birikim yapmakta zorlanma yaşarken, beklemediğiniz masraflar sizi bilhassa sonbaharla birlikte maddi planlarınızda zorlayabilir. Bu etki bir gayrimenkulün alınması veya iş yatırımları nedeniyle artan ödemelerle de bağlantılı olabilir. 

Bu sene kullanacağınız kredi veya  borçlarınız adına mantıklı hareket etmek, lüksten ziyade ihtiyaca yönelik davranmak gerekmekte. Satın alımlarda, ev veya araba, size ek yük ve gider getirecek noktaları iyi sentez edin ve gelir gider dengelerinizi hesaplayarak satın almaları planlayın. Bu etki bilhassa yılın ikinci yarısı hercai harcamalar yapmamanız yönünde daha etkili olacak diyebilirim. Ancak bu dengeleri iyi planlarsanız sonbaharla birlikte kariyer ve maddi alanlar açısından çok daha rahat bir süreç yaşayabilirsiniz. 

Bu sene iş ve kariyer açısından önemli enerjilerinden bir tanesi de Şubat ile birlikte hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi, uzun vadeli planlarınızı yeniden gözden geçirme, statünüzü, koşullarınızı ve bugüne kadar elde ettiklerinizi adeta tarama, analiz etme dürtüsünde olacaksınız. Daha öncede belirttiğim gibi hırslarınız ve istekleriniz artarken, gözükara ve düşünmeden hareket etmeyin ve yılın genel etkilerinin her durumda risk almaya bilhassa ülkemiz ve dünya açısından şartların değişime açık olması nedeniyle çok uygun olmadığını da unutmayın. Bu sene para ve kariyer açısından realist olmak sizin için en önemli düstur olmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat