Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tekne sigortası ile neler teminat altına alınır?

4,950
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tekne sigortası ile neler teminat altına alınır?

Tekne sigortası, riskin gerçekleşmesi sonucu gemi veya diğer deniz ve göl araçlarının ya da bunlara ilişkin menfaatlerin uğrayacağı hasarı kapsar.

Burada gemi veya diğer deniz ve göl araçlarından kasıt, yük ve yolcu gemileridir. Ancak sigortacı kabul ettiği takdirde, ahşap tekneler, yelkenli tekneler, gezi tekneleri, yat ve kotralar, hizmet motorları, balıkçı gemi ve tekneleri, römorkör, duba, şat ve layterler; yüzer havuz, şahmerdan ve vinçler; yüzer lokanta, deniz motosikletleri gibi deniz ve göl araçları gemi veya diğer deniz ve göl araçları kapsamında sayılır.

Sınıflamalar

Aksi kararlaştırılmadıkça, söz konusu araçların, sınıflama kurumları (klas müesseseleri) tarafından verilmiş sınıf belgesine sahip olmaları ve bu belgenin sigorta süresi içinde geçerliliğini koruması aranır.

Sınıflama kurumları tarafından verilmiş sınıf belgesine sahip olmayan gemi ve diğer deniz ve göl araçlarının sigorta konusu olabilmesi için yürürlükteki ilgili mevzuat hükümlerine göre inşa edilmiş olmaları zorunludur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat