Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tarih dersine nasıl çalışılır?

5,374
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tarih dersine nasıl çalışılır?

Öncelikle elimizde bulunan kaynaklardan konular iyice kavranmalı ve taranmalıdır. Bu süre zarfında bilgilerin birbiriyle karışması engellenecektir. Çünkü Tarih konuları birbirleriyle iç içe geçmiş durumdadır. En önemli yol yazarak çalışmaktır. Gerekirse haritalardan veya resimlerden yararlanmayı ihmal etmemeliyiz. 


Görsel malzemeleri kullanmak imkanlar dahilinde değerlendirilmelidir. Kavramlar veya soru çözümleri esnasında anlamadan geçilmemeli ve kesinlikle kendi Tarih süzgecinden geçirilmelidir. Tarihi kavramlar sözlüğü belki bu kavramları yakalamaya faydalı olur. Derebeylikler, feodalite, reform, rönesans, sömürgecilik, merkezi otorite, halkçılık gibi tarih sözlüğünüz ne kadar zengin olursa sonuçlar da o kadar iyi olur ve Tarih dersi daha iyi kavranır. 

Tarih ezberlemek için de hafıza tekniklerinden faydalanabiliriz. Bunun en iyi yolu yazmak veya yazdıklarını günlük hayata aktarmaktır. Tarih dersi, tüm dersler için söyleyebileceğimiz gibi sevildikçe daha iyi öğrenilecek bir derstir. Dersin geçmişi kavrama ve geleceği anlama prensibinden hareket ettiğini bilmek tarih dersine olan yaklaşımımız ve bakışımız daha olumlu yapacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat