Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tarantula nasıl bir örümcek türüdür?

18,544
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tarantula nasıl bir örümcek türüdür?

Tarantula tropik ve sıcak iklimlerde yaşayan büyük bir örümcek türüdür. Büyüklükleri yetişkin bir insanın eli kadar olabilir. 

Tarantulalar ağ kurarak ya da ağ kullanarak avlanmazlar. Avlarını bir yırtıcı gibi kovalayarak ya da pusu kurarak yakalarlar. 

Tarantulaların dişleri boyutlarına göre son derece büyük olabilir. Bu dişlerini avlarına zehir enjekte etmek ve dokularını sindirmek için kullanırlar. 

Tarantula insanları da ısırabilir. Ama zehri insanlar için öldürücü derecede zehirli değildir. Arı sokmasına benzer bir acı verir. 

Tarantulalar kahverengi ya da siyah tonlarda olur. Vücutları tüylerle kaplıdır. Genellikle orman zeminin avlanırlar. Avları arasında sürüngenler, kuşlar hatta kemirgenler bile vardır. 

Tarantula zehirli değildir ancak savunmaya geçtiklerinde vücutlarındaki tüyleri havaya salarak düşmanlarını caydırırlar. Bu tüyler deriye temas ederse ciddi bir kaşıntı ve acıya yol açar. Etkisi günlerce sürebilir. Tüyler soluk borusu ya da göze kaçarsa ciddi sorunlara neden olur. 

Bu arada bazı tarantula türleri son derece zehirli olabilir. Özellikle Avustralya'da yaşayan tarantulaların zehirleri çok güçlüdür ve öldürücü olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat