Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tarantula ısırır mı?

8,955
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tarantula ısırır mı?

Tarantulalar büyük örümceklerdir. Avlanmak için ağ kurmazlar. Pusu kurup avlanırlar. Avlarını yakalar ve uzun dişleri ile zehir enjekte ederek öldürürler.


Tarantula öldürücü olmasa da zehirli bir örümcektir. Isırığı bir insanı öldürmez ancak ısırılan yerde ciddi bölgesel acı olur. Bir arı sokmasından birkaç daha güçlü olan bu acı saatlerce sürebilir.

Tarantulalar dişlerini savunma amaçlı da kullanabilir. Kendini tehdit altında hisseden tarantula tehdide ısırarak karşı koymayı deneyebilir. 
Evinde tarantula besleyenlerin buna dikkat etmesi gerekir. 

Tarantula ısırmadan önce uyarı verir. Bu uyarı genelde ön ayaklarını kaldırarak hareketsiz bekleme şeklinde olur. Tarantula bu şaha kalkmış görüntüyü sergiliyorsa muhtemelen savunma pozisyonu almıştır ve kendisine yönelen herhangi bir şeyi ısırır. 

Isırığın yanı sıra tarantulanın gövdesindeki tüyler de acı vericidir. Tarantula savunmaya geçtiğinde arka bacaklarını gövdesine sürterek bu tüyleri havaya salar. Tüyler deri ile temas ederse çok ciddi acı ve günlerce süren bir kaşıntıya yol açar. Göze ve nefes yoluna kaçması daha önemli sağlık sorunları yaratabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat