Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tapu işlemlerinde yaş sınırı var mı?

44,878
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Tapu işlemlerinde yaş sınırı var mı?
Gayrimenkul alım satımlarında gayrimenkul satışı yapacak kişinin 65 yaşından gün alması halinde sağlık raporu alması gerekir. Bu raporun tam teşekküllü bir hastaneden alınması önemlidir. Bu rapor sadece 1 gün için geçerlidir. 

Eğer o gün tapu işlemleri gerçekleştirilemezse ertesi gün yeniden tam teşekküllü bir hastaneden rapor almak zorunludur. Gayrimenkul alım satım işlemlerinde 65 yaş üst sınırı olduğu gibi, 18 yaş da alt sınırı vardır. 

18 yaşından küçük olan kişilerin gayrimenkul alması ve satması mümkün değildir. Gayrimenkul satan kişinin hal ve hareketlerinin anormal olması ve bunu tapu memurunun fark etmesi halinde akıl sağlığı yerindedir raporu bu kişi için de geçerlidir.
İş & Para Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat