Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tam tahılların beslenmedeki önemi nedir?

11,227
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tam tahılların beslenmedeki önemi nedir?

Tam tahıl, kepek ve özü ayrılmamış, kepek, öz ve nişasta kısımlarından oluşmuş tahıl tanesidir. Besinler rafine edilirken vitamin, mineral ve lifte, yani aslında tahılın en faydalı kısımlarında büyük kayıplar olur. Oysa tam tahıllar yüksek besin değerine sahiptir.

Tam taneli tahılların tüm yaş gruplarında ideal kiloyu koruma ve sindirim sistemini düzenlemenin yanısıra yaşam kalitesini de geliştiren pek çok faydası var.

Özellikle tam tahıllı kahvaltılık gevrekler sütle tüketilen iyi bir protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral kaynağıyken, düşük yağ değerleriyle dengeli bir beslenmenin önemli parçasıdırlar.

Tam tahıl ürünleri daha uzun süre doygunluk sağlarlar ve aralarda sağlıksız atıştırmalıkları önlemeye yardımcı olurlar. Çocukların okula giderken ihtiyaçları olan sağlıklı enerjiyi vererek güne iyi bir başlangıç yapmalarını sağlarlar. Bulgur pilavı, tam tahıllı ekmek ve tam tahıllı kahvaltılık gevrek gibi her yerde bulabileceğiniz leziz tercihler ile önerilen günlük en az 3 porsiyon tam tahıl alımını kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat