Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Talassoterapide nasıl deniz kürleri var?

207
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Talassoterapide nasıl deniz kürleri var?

Talassoterapide uygulanan deniz kürleri kişinin ihtiyacına ve ilgisine göre değişir. Talassoterapide deniz kürleri arasında en bilindik olan yosun maskesi yer alır. Bunun haricinde deniz tuzları da deniz kürleri arasında sık kullanılan yöntemler arasındadır.

Talassoterapi uygulamalarında vücuda çikolata, bal ve sıcak suya giremeyen hastalara akabinde birebir terapistle uygulanan deniz tuzu bakımları yapılır. Eğer hastada varise yatkınlık varsa soğuk bakım uygulamaları yapılır.

Talassoterapide cilt bakımı uygulamalarında cildin ihtiyacı tespit edilerek cilt tipine göre talassoterapi etken maddeleri içeren deniz suyu ve yosun bazlı ürünlerle kişiye özel programlar çıkartılır.

Talassoterapide vücut bakımlarında kişi uygulama odasına alındığında kişiye özel bir ısı battaniyesi kullanılır. Isı battaniyesinin kullanım amacı deniz suyu ve etkenlerinin emilimini sağlamasıdır. Vücuda kırmızı deniz tuzu ile 5 dakika boyunca peeling işlemi uygulanır. Peeling işleminden sonra kişi duşa girer. Duş işleminden sonra vücut maskesi uygulanır. Bu uygulamadan sonra kişi tekrar duşa girerek sonrasında masaj uygulanır ve işlem biter.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat