Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Talassoterapi kimlere uygulanabilir?

392
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Talassoterapi kimlere uygulanabilir?

Talassoterapi 18 yaş üstü herkese uygulanabilir. 18 yaş altı için ciltte riskli durumlar oluşabilir. Talassoterapi uygulaması ağırlıklı olarak hayattan, monotonluktan sıkılan, vücutsal ağrıları olan ve stresli ortamda bulunan kişiler tarafından tercih eder.

Talassoterapi uygulamaları, vücudun mineral dengesini yükselterek uygulanan masaj terapileri ve doğal etken maddeler ile kas gruplarının dışında damar dolaşımına yardımcı olmakta, lenflerin düzgün çalışmasına yardımcı olmakta ve toksin atılımına yardımcı olmaktadır.

Bazı durumlarda talassoterapiyi hekim tavsiye ve onayıyla uygulama yapmak gerekir. Varis, kalp hastalığı, yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları olan kişiler yüksek ısıdaki talassoterapi uygulamalarına girmemeleri gerekir. Aynı zamanda bu tip rahatsızlığı olan kişiler güneş banyosu, hamam, sauna, sıcak deniz kürü, sıcak yosun programı gibi uygulamalardan kaçınmalıdır.

Sıcak uygulamaların yapılamadığı kişilere özellikle soğuk tedaviler uygulanır. Isı yerine soğuk terapilerle talassoterapi uygulamaları yapılır.

Açık yara veya vurma, çarpma gibi travmalar sonucu oluşan hasarlı bölgelere de talassoterapi uygulamaları yapılmaz. Cilt bakımlarında aşırı derecede akne ve kılcal damar çatlamaları söz konusu ise hekim tavsiye ve onayı ile işlem yapılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat