Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tahran'da nasıl bir mutfak kültürü var?

1,401
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tahran'da nasıl bir mutfak kültürü var?

İran'a gidecekler, eğer damak tadlarına çok düşkünlerse İran'daki yiyeceklerden çok da hoşlanmayabilirler. Kebap konusunda zengin seçeneklere sahip olan İran'da kullanılan baharatlar damak tadınıza çok fazla uymayabilir.

İran'da yemek yiyecekseniz çello kebabı tercih edebilirsiniz. Çello kebabı, safranlı pilav ve közlenmiş domates ya da soğanla servis edilir. İran'daki yemek kültüründe çorbaların da yeri büyüktür. Özellikle nohut ya da buğdayla yapılan çorbalar mutlaka denenmelidir.

İran'da yemek kültüründe içecekler de önemli yere sahiptir. Dok adı verilen ayran, nane ile servis edilir ve her öğün tüketilebilir. Ayran dışında, çeşitli meyvelerden hazırlanmış şerbetler de İranlılar tarafından çokça tüketilebilen ve turistlerin de denemeleri gereken içeceklerdendir.

İran'da, bilinen fast food markalarını bulmak pek mümkün değildir, ancak İran'ın kendine ait bazı hamburger ve tavuk ürünleri satan fast food zincirleri vardır. Bunun dışında döneri sevenlerin mutlaka tatması gereken bir diğer lezzet de sebzeli dönerdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat