Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tahran'a nasıl gidilir?

745
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tahran'a nasıl gidilir?

İstanbul'dan Tahran'a gitmek için yaklaşık üç saatlik bir uçak yolculuğu yapmanız gerekir. Türkiye'nin ve İran'ın ulusal hava yolları ya da özel hava yolu şirketleriyle Tahran'a gidebilirsiniz. Tahran'daki havaalanının adı İmam Humeyni Havaalanı olarak geçer ve şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafede yer alır.

İran'a uçak dışında farklı ulaşım yollarıyla gitmek de mümkündür. Örneğin tren ya da otobüsle de ülkeye ulaşabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki bu şekilde yapılan yolculuklar yaklaşık 2 - 3 gün sürer.

İstanbul dışında Van ya da Erzurum gibi farklı şehirlerden de otobüs yolculuğuyla İran'a gidebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim, İran'a gitmek için vize almanıza gerek yoktur.

Tahran seyahati boyunca aklınızda tutmanız gereken bazı konular vardır. İran şeriatla yönetilen bir ülke olduğundan dolayı Tahran'a turist olarak giden kadınların bile başlarını kapatmaları ve vücutlarını örten uzun kıyafetler giymeleri gerekir.

İran'dan yapacağınız alışverişler için kredi kartı kullanma şansınız olmayacaktır. Bu yüzden yanınızda Dolar ya da Euro taşımanız gerekir.  

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat