Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sütten kestiğim bebeğim uyumuyor, ne yapmalıyım?

9,870
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sütten kestiğim bebeğim uyumuyor, ne yapmalıyım?

Bebek emmekten vazgeçmişse veya annesi sütü kendisi kestiyse, bu bebeklerin uykusuzluğu açlık anlamı taşıyabilir. Bebeklerin uykusuzluğu her zaman açlıktan olmaz, bazen diş çıkarırken de uykusuzluk çekebilir. 


Diş çıkaran bebeği, birden bire çığlık çığlığa uyanmasından anlayabilirsiniz. Diş çıkarmak çok doğal bir süreç gibi düşünülse de, aslında bir dokunun kesilmesi ve içinden kemiğin çıkması durumudur. Bu da ağrılı bir süreçtir. 

Uykusuzluk çeken bebek için öncelikle bebeğin yeterince doyup doymadığını araştırmak gerekir. Bunun için mama takviyesi önemlidir. Bebek gece uykudan uyanıp ağlıyorsa, mamayı hazırlayıp vermek gerekir. Bebek, mamayı yiyor ve mutlu bir şekilde uykusuna devam ediyorsa, bebek açlıktan ağlıyor demektir. Bu durumda, bebek mamasını farklı bir düzende, gece uykusunu sağlayacak şekilde vermek gerekir. 

Bebekler genelde akşamları 7-8 civarı uyuduklarından bütün bir gece aç kalırlar. Bu nedenle açlık hissederek uyanmaları daha beklenen bir durumdur. Bebek doymuyorsa, bunu mama ile karşılamak gerekir. Ancak mamayı vermenize rağmen karşınızda halen uyumayan bir bebek varsa, bu durumda idrar yolu enfeksiyonu var mı, kulağı ağrıyor mu, başka bir yerinde bir sorun var mı diyerek araştırmak gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat