Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Süt ateşi nedir?

79,336
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Süt ateşi nedir?
Süt ateşi dediğimiz şey aslında göğüste sütün birikimi ve birikime bağlı anne göğsündeki inflamasyon dediğimiz şişmenin yol açtığı ateş uyarısıdır. Eğer bunu zamanında fark etmezseniz buradaki ateş infeksiyon ateşine, yani göğsün iltihaplanmasına bağlı ateşe dönüşecektir.

Sık emzirin ve göğsü tamamıyla boşaltın

Süt ateşini önlemenin en önemli yolu bebeği sık emzirmektir ve göğsü mümkün olduğunca bebekle ya da pompayla boşaltıp, belli aralıklarla göğsün tam olarak boşalmış olmasını sağlamaktır. Eğer ateş varsa, annenin kullanabileceği yine parasetamol grubu ilaçlar olacaktır.

Parasetamol içerikli ilaçlar rahatlatır. Eğer ateş devam ediyorsa, göğüsteki şişlik, kızarıklık artıyorsa, ya da meme ucundan apse sıvısı, iltihap akmaya başlıyorsa o zaman mutlaka cerrahi destek almak gerekir. O göğüsten süt yine sağılır, boşaltılır, atılır. Tedavi tamamlandıktan sonra aynı göğüs bebeğe verilmeye devam edilir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat