Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sürtünme yoluyla ilişkide hangi durumlarda hamilelik riski vardır?

34,630
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sürtünme yoluyla ilişkide hangi durumlarda hamilelik riski vardır?

Sürtünme yoluyla ilişki genelde çiftlerin evlilik öncesi kızlık zarının yırtılma kaygısı ile başvurdukları bir yöntemdir. Aslında pek sağlıklı olmayan bu yöntem gayet yaygındır. 

Sürtünme yoluyla ilişkide sperm vajina içine girmese bile eğer boşalma vajina çevresinde olursa ve sperm bir şekilde vajinaya temas ederse hamileliğe neden olabilir. Çünkü her bir milimetreküp spermde binlerce sperm bulunur. Bunlar canlılıklarını 3-4 gün hatta daha fazla koruyabilir. 

Ayrıca spermler vajina içinden rahime doğlu ilerleme eğilimindedir. Uygun şartlar oluşursa sperm vajinanın dışında da olsa bir şekilde rahim içerisine ilerleyerek hamileliğe yol açabilir.

Sürtünme yolu ile cinsel ilişkiden sonra birkaç damla kan gelmişse bu durum kızlık zarının zedelenmesinden veya adet dönemine denk gelmesinden kaynaklanabilir. Cinsel ilişkinin adet dönemine denk gelmesi hamilelik riskini ortadan kaldırır.

Uzun süreli sürtünerek cinsel ilişkiye girmek bazı cinsel sorunlara da yol açabilir. Özellikle evlenmeden önce uzun süre bu şekilde cinsel ilişkiye girmek evlilik sonrası da cinsel birleşme sorunu ortaya çıkabilir. 

Sağlıklı bir cinsel yaşam için düzenli cinsel birleşme önemlidir, ne çok sık ne de cinsel ilişki sonrası uzun süre ara verilmemelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat