Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Suni sancı yöntemi hangi durumlarda yapılmaz?

9,019
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Suni sancı yöntemi hangi durumlarda yapılmaz?

Her yöntemde olduğu gibi suni sancıda da uygulanamayacak birtakım tıbbi durumlar vardır. Suni sancı, normal doğumun bir taklidi olduğu için vajinal yolla doğumun gerçekleşmesi zaten mümkün olmayan durumlarda uygulanamaz. Bu gibi durumlarda hamileye suni sancı verilmesi durumu daha da kötüye götürecektir.

Bebeğin plasentasının önde gelmesi suni sancının uygulanamamasının en önemli nedenidir. Bu durumda kesinlikle sezaryen uygulanmalıdır. 

Bebeğin yan geliş gibi geliş bozukluklarında yine suni sancı da olsa normal doğumu denemek kesinlikle sakıncalıdır.

Bebeğin streste olduğu, kalp atışı düşmesi veya kakasını yapması gibi acil durumlarda da biran önce sezaryen gereklidir. Bu durumda anne adayını normal doğuma zorlamak ve suni sancı vermek durumu çok daha kötüye götürecektir.

Rahimde yırtılma riskinin olduğu durumlar da suni sancı vermenin sakıncalı olabileceği durumlar arasındadır. Aşırı iri bebek, önceki doğumda özellikle klasik bir kesiyle gerçekleştirilmiş olan sezaryen olması gibi durumlar sayılabilir.

Suni sancı vermeden önce her anne adayı ayrı ayrı değerlendirilmeli. Suni sancının herhangi bir yan etkisinin olup olmayacağına veya vajinal yolla doğumun gerçekleşip gerçekleşemeyeceğine en azından öngörü şeklinde karar verildikten sonra bu işleme başlanılmalıdır.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat