Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Suni sancı başarısız olursa ne yapılır?

8,547
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Suni sancı başarısız olursa ne yapılır?

Suni sancı, zamanı gelmiş olan doğumun kendiliğinden başlamadığı durumlarda uygulanır. Anne adayına rahim kasılmalarını sağlayıcı oksitosin hormonu verilerek doğumun başlatılması sağlanır.
Suni sancı sonunda elde etmek istenilen kendisi başlaması gereken normal rahim kasılmalarının istenilen düzeyde başlamasıdır. Bu da ortalama 10 dakikalık bir zaman sürecinde en azından 3 defa gelen ve her seferinde 40-50 saniye süren rahim kasılmalarının başlatılması şeklindedir.

Suni sancının dozunun arttırılmasına rağmen eğer bu kasılmalar elde edilemiyorsa bu durumda başarısız suni sancıdan söz edilir. Bunu değerlendirmek için de sık yapılan vajinal muayenelerle rahim ağzı açıklığının ilerleyip ilerlemediğine bakılır. Rahim ağzı açıklığında ilerleme olmaması durumunda suni sancı başarısız olmuştur. Bu durumda denenebilecek iki yol vardır. Birincisi istenilen bir zamanda örneğin 5-6 saat sonra veya 1 gün sonra suni sancının tekrar denenmesidir. İkincisi ise anne adayının isteğine göre sezaryen yolunun tercih edilmesidir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat