Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Suluboya resimde yarım elma nasıl çizilir?

2,486
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Suluboya resimde yarım elma nasıl çizilir?

Suluboya yarım elma nasıl çizilir onu göreceğiz. Yarım elmanın formu bütün elmanın yarısıdır. Formu bütün elmaya göre değişiktir içinden çekirdekleri ve oyuk kısmı gözükür. Sarı, kırmızı veya yeşil istenilen renklere uygulanır. 

Bu çalışmada kırmızı renk bir elma yapılacak. Elma çizmek için dilenirse bir elma kesilerek de yapılabilir veya bir elma fotoğrafı üstünden de çizim yapılabilir. Çizerken elmanın formu çok önemlidir yarım elmada çekirdekler muhakkak gösterilmelidir. 

Elma çizerken kalemi fazla bastırmamak gerekir bunun sebebi boyanan bazı yerler transparan kalmalıdır. Çok koyu olursa gözükebilir. Koyuluk olursa silgi ile müdahale edilip silinebilir. Çizim bittikten sonra boyama aşamasına geçilir. Elma kırmızıya boyanır fakat kırmızının birçok tonu vardır burada orta tonuna boyanır. 

Boyama yapılırken özellikle fırçanın uç kısmı kullanılır. Suluboyada fırça seçimi yapılan resim içinde çok önemlidir. Elmanın boyanma işlemi bittikten sonra mutlaka gölgeleme çalışması yapılmalıdır eğer bu gölge verilmezse elma havada durmuş olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat