Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Suluboya kedi nasıl çizilir?

3,180
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Suluboya kedi nasıl çizilir?

Suluboya resim tekniğinde yavru kedi nasıl çizilir onu göreceğiz. Yavru kedinin büyük kediye göre orantısı veya bakışı tamamen farklıdır. Dilenirse büyük kedide çizilebilir ama bugün yavru kedi çizimi yapılacak. İlk olarak kedinin baş bölgesinden başlanır kulaklar daha sonra vücudu çizilir en son ayaklar çizilir. Kedi çizimi bittikten sonra boya aşamasına geçilir.
 
Yavru kedi resmi için devetüyü rengi kullanılır. İlk olarak en açık tonda başlanır örneğin ilk olarak suyun kendi renginde boyanır daha sonra asıl boya rengine geçilir. Ara ara renkler koyulaştırılır örneğin kedinin kuyruk kısmı için daha koyu renk kullanılır. 

Bütün kedi boyandıktan sonra ilk katı kurumaya bırakmak gerekir. Kuruduktan sonra sırayla kedi boyanmaya başlanır. Kulak kısmı için mor kullanılabilinir. Boyundan aşağı olan tüy kısımları için mavi ton kullanılır. En son aşama olan gölge muhakkak yapılmalıdır. Bu gölge, kediyi daha fazla ön plana çıkartır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat