Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Su yerine başka sıvılar tüketsek olur mu?

1,522
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Su yerine başka sıvılar tüketsek olur mu?

Vücudun olmazsa olmazı hücrelerin hayati fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlayan en önemli içecek sudur. Vücuttaki bir çok hastalığın nedeni az su içmektir. Su içmeyi sevmeyen insanlar sıvı oranı yüksek meyvelerden, çay, kola, meyve suyu gibi içeceklerden su ihtiyaçlarını karşıladıklarını düşünürler. Bu yanlış bir düşüncedir. 


Su ihtiyacı ancak su ile giderilir. Su ihtiyacını karşılamak için tüketilen asitli içecekler, çay ve kahve vücuttaki suyun atılmasına neden olur. Vücutta ekstra su ihtiyacı oluşur. Suyun vücuttaki önemli görevi ve cilde olan faydaları gözardı edilmemelidir. Bunun için en az 2 litre olmak üzere düzenli su tüketimi çok önemlidir. 

Kafeinli içecekler suyun yerini tutmadığı gibi vücuda gereksiz kalori ve şeker girmesine neden olur. Asitli içecekler de mideye rahatsızlık verir. Asitin etkisinin azalması da su tüketimi ile mümkündür. Kafeinsiz bitki çayları ile de vücuda su desteği sağlanabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat