Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Su arıtma cihazları biyolojik temizlik sağlıyor mu?

4,743
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Su arıtma cihazları biyolojik temizlik sağlıyor mu?

Su arıtma cihazlarının en önemli özelliği kimyasal arıtım yapmanın yanında mikrobiyolojik arıtımı da en başarılı şekilde yapmasıdır. Dünya üzerinde yaşayan en ufak mikroorganizmayı bir tenis topu büyüklüğünde; cihazın içindeki membran, yani ana beyin filtrenin içindeki gözenekleri ise bir tül perdenin gözenekleri olarak düşünelim. Bu tenis topunun tül perdenin gözeneğinden geçmesine imkan yokken, aynı şekilde yaşayan en ufak mikroorganizmanın da bu membran filtrenin gözeneklerinden geçmesine imkan yoktur. 

Belediyeler hastalıklara sebep olabilecek zararlı maddeleri suda klor kullanarak filtre edip, evimize çeşme suyunu ondan sonra ulaştırır. Ancak su dairenin içine girene kadar gerek depolama tanklarındaki kirlilik, gerekse borulama sistemindeki paslanma ya da kimyasal bozulmadan dolayı tekrar kirleniyor. Arıtma sistemleri tüm bu riskleri ortadan kaldırarak, tertemiz ve sağlıklı su içmemizi sağlar.

Arıtma sistemlerinde filtrelerin çalışma prensibi hakkında daha fazla bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz: Su arıtma cihazı nasıl çalışır?

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat