Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Su arıtma cihazı kullanmanın faydaları nelerdir?

10,414
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Su arıtma cihazı kullanmanın faydaları nelerdir?

Doğru kullanıldığı zaman su arıtma cihazlarının faydalarını saymakla bitiremeyiz. Öncelikle bir su arıtma cihazının bir yumuşatma sistemi olabilir. İçmek için kullanıldığında tezgah altı cihazlarından biri olabilir. Su arıtma cihazından maksimum fayda alabilmek için su arıtma cihazı kullanacağımız yerdeki suyun özelliklerini iyi bilmeli ve buna göre cihaz tercihinde bulunmalıyız. Su ne kadar kaliteli olursa olsun şebeke borularından gelecek kirliliklere karşı filtrelerle önlem almalıyız. Tortu, kir, çamur gibi bileşenleri tutan sediment filtreleri gözlemleyerek düzenli periyotlarla değişimini sağlamalıyız. 

Çoğu şebeke suyunda kireç oluşturan kalsiyum, magnezyum gibi iyonlar oldukça fazla bulunmaktadır. Bunların bir su yumuşatma sistemi ile yumuşatılması, vücudumuz için olduğu kadar tesisatlarımız ve çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, şofben, kombi gibi beyaz eşyalarımız için son derece faydalı olup, yumuşatılmış suyun kullanımı cihazların ömrünü uzatacaktır. 

Isı üreten, örneğin kombi gibi makinelerde kireçlenme olmayacağı için ısı kaybı, dolayısıyla enerji kayıpları yaşanmayacak ve bu da bütçenize yüksek miktarlarda tasarruf olarak dönecektir. 

Aktif karbon elementi ile kloru, reçineli sistemle kireci alınmış su cilt için son derece faydalı olup, duş alırken, el yüz yıkarken, dişlerinizi fırçalarken vücudumuza uygun, sağlıklı bir su kullanmanın faydasını yaş ilerledikçe görmemek mümkün değildir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat