Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Su arıtma cihazı filtrelerinin temizliği nasıl yapılır?

40,791
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Su arıtma cihazı filtrelerinin temizliği nasıl yapılır?

Su arıtma cihazındaki filtreler kimyasal ve bakterileri filtre ettiğinden dolayı, temizlenip aynı filtrelerin kullanılması mümkün değildir. Gözenekler tıkandıkça, filtrenin suyu filtre etme kapasitesi o kadar azalacaktır. Daire dışı ya da yumuşatma sistemi arıtma cihazlarında kullanılan yıkanabilir tortu filtre haricinde hiçbir filtrenin tekrar temizlenip kullanılmasına imkan yoktur. 

Tüketicilerin dikkat etmesi gereken önemli husus, filtrelerin ömrüne bağlı kalarak değişim zamanlarını iyi kontrol etmeleri, bir firmadan aldılarsa, mutlaka bu takibin yapılmasını istemeleri gerekir.

Su arıtma cihazlarında su önce ilk üç filtreye uğradığından, bu üç filtrenin mutlaka 6 ile 8 ay arası bir sürede değişmesi gerekir. 

Tüketicilerin, "Biz arıtma cihazını 6 ay önce aldık ancak 3 aydır hiç kullanmıyoruz, şehir dışındaydık. Bu durumda ne yapmamız gerekir?" gibi soruları olabilir. Su arıtma cihazlarının mutlaka su görmesi, içinden su geçmesi gerekir. Bir su arıtma cihazının içinden 20 gün boyunca su geçmezse, bu durum filtrenin kurumasına ve devamında bakteri oluşumuna yol açar. Bu anlamda, cihazın uzun süreli kullanılmaması durumunda, tekrar kullanıma açılmadan önce mutlaka filtrelerinin değiştirilmesi gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat