Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Stres seksi nasıl etkiler?

3,159
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Stres seksi nasıl etkiler?

Hayatımızda stres ne kadar büyükse, cinsel hayat da o kadar olumsuz etkilenir. Cinsellik hormonlarıyla stres hormonları eş zamanlı çalışır. Stresin tavan yapması cinselliği ön sevişme, orgazm ya da boşalma safhasında olumsuz etkiler. 

Kadınlar, erkeklerden daha çok stres yaşıyorlar. Özellikle bütün gün çalıştıktan sonra eve geldiğinde ev işleriyle ilgilenen, çocuklarla uğraşan kadınların yükleri ve dolayısıyla stresi daha da artıyor.

Bu durum cinsel hayatlarında gerilemeye neden oluyor. Ve bu gerilemenin de neden olduğu sinir bozukluğu daha fazla stres yaşamalarına yol açıyor. Bu böyle döngüsel olarak sürüp gidiyor.

Stres erkekte erken boşalmaya, sertleşme sorununa kadında ise cinsel isteksizliğe neden olur. Her iki taraf da orgazm sorunları yaşayabilir. Vajinismus da stres nedenli olabilir. Hayatınıza stres ne kadar çok girmişse cinsel performans düşüklüğü de o derece artar. 

Stressiz bir hayat yaşamak zordur. Stresten mümkün olduğunca az etkilenmek ve yatağa sokmamak gerekir. Dingin, stressiz bir şekilde yatağa girmek cinsel hayatın da olumsuz etkilenmesini önleyecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat