Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sosyal kaygı bozukluğu nedir?

3,414
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sosyal kaygı bozukluğu nedir?

Anksiyete olarak bilinen kaygı bozukluğu; bunaltı, gerginlik ve tedirginlik hissetme şeklinde kendini gösterir. Sosyal kaygı bozukluğu ise fobik kaygı bozuklukları arasına girer ve sosyal fobi olarak da bilinir.

Sosyal fobi, genellikle kalabalık karşısında iletişim kurmak durumunda olduğumuzda ya da bir sunum yapmamız gereken durumlarda ortaya çıkar. Sosyal kaygı bozukluğu yaşayan kişler bir huzursuzluk içerisinde hissederler ve bu huzursuzlukları terleme, vücudun aniden soğuması, ellerde ve vücutta titreme ya da seste titreme şeklinde kendini gösterebilir. Söz konusu endişe hali genellikle utangaç, çekingen ve sıkılgan bireyler olarak tanımlanan kişilerde gözlenir.

Sosyal kaygı bozukluğunun temeli çocukluk yıllarına dayanır; çünkü aile içinde kendini değersiz hissetmiş ve özgüven eksikliği yaşamış kişiler daha ileriki yaşlarda sosyal kaygı geliştirebilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat