Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sorunlu bir evliliğin ardından yeniden birini sevmeye korkuyorum, ne yapabilirim?

16,405
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Sorunlu bir evliliğin ardından yeniden birini sevmeye korkuyorum, ne yapabilirim?

Sorunlu bir evliliğin ardından yeniden biri ile birlikte olmaya dair hissettiğiniz çok doğal bir korku. Çünkü içinde bulunduğunuz durum ruhunuzda bir takım yaralara neden olmuştur. Önce bu yaraları iyileştirmeniz gerekiyor. Bunu kendi başınıza yapabilmeniz çok kolay değildir. Bu nedenle bizim size önerimiz, mutlaka bir uzman eşliğinde, terapi görerek bu korkularınızdan kurtulmanız. Yine de kendinizi şöyle ikna edebilirsiniz: Hiçkimse bir başkası ile aynı değildir. Hiçbir ilişki de bir önceki ilişkinize benzemez. Bu nedenle ilişkileri ve insanları ayrı ayrı değerlendirmelisiniz. 


Sorunluk evlilik sonrası oluşabilecek sıkıntılar

Sorunlu evliliğinizin ruhunuzda yarattığı fırtınalar anlayışla karşılanmalı, ancak bu fırtınaları yeni yaşayacağınız bir ilişkiye taşımanız, bundan sonraki her ilişkinizin kötü bitmesine neden olacaktır. Bir kere kendiniz ile yüzleşmeli, kendinizi dinlemelisiniz. Sorunlu bir evlilikte acaba sizin hiçbir hatanız yoktu, bunları sorgulayın. Kendinizi tanıyın, bundan sonra nasıl bir ilişki ya da evlilik istediğinizi ortaya koyun. Önünüzde madem bir örnek var, o insanla anlaşamadığınız noktaları ortaya çıkarın. Ben veya karşımdaki insan neden mutlu değildi sorularını sorun ve bu cevapları verdikten sonra bir ilişkiye hazır hale gelin. 

Özellikle ayrılıktan hemen sonraki ilk dönemlerde ruhunuzdaki yarayı tamir etmek, onarmak için hemen bir başka ilişkiye başlarsanız, büyük hayal kırıklığına uğrarsınız çünkü o ilişki de kötü biterse, bundan sonra hayatınızı toparlamanız çok daha zor olacaktır. Bir uzmana da danışmayı ihmal etmeyin. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat