Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sonbaharda yurtiçinde nerelere gidebiliriz?

172
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sonbaharda yurtiçinde nerelere gidebiliriz?

Yazın kavurucu sıcaklıkların düşmesiyle beraber Türkiye'de her bölgenin ayrı bir özelliği çıkmaktadır. Deniz sevenler güney sahillerini ve Ege bölgesini tercih edebilirler. Ancak daha çok tarih ve doğa gezmek isteyenler İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerini tercih edebilirler.


Sonbaharda İstanbul çevresini gezmek isteyenler için Ağva, Şile ve Adalar ön plana çıkar. İstanbul'un dışında Bolu ve Abant ön plana çıkar. Tekirdağ sınırlarında yer alan Şarköy'ün Uçmakdere kasabası yamaç paraşütü yapanlar için ideal bir yerdir.

İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri turistik yer açısından zengindir. İç Anadolu'da Kapadokya, Güneydoğuda Şanlıurfa ve Gaziantep tercih edilen yerler olarak bilinir.

Doğu bölgelerde Batman Hasankeyf ve Mardin'in tarihi sokakları gezilebilecek yerler arasındadır. Karadeniz Bölgesi'nde doğa severler için birçok özellik bulunur.

Karadeniz'de yürüyüş turları sonbahar mevsiminde yapılmaya elverişlidir. Doğanın sonbahara girişinin en güzel izlenebilecek noktası Karadeniz Bölgesi olarak bilinir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat