Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sonbaharda kuru ciltlere nasıl bir bakım yapılmalı?

394
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sonbaharda kuru ciltlere nasıl bir bakım yapılmalı?

Kuru ciltler özellikle sonbahar mevsiminde kuruluk şikayetiyle karşılaşır. Kuru ciltler sonbaharda özel bakımlara ihtiyaç duyar. Bu bakımlar haftalık nem maskeleri, ciltteki nemi arttırıcı serumlar ve her akşam düzenli olarak yağ içeriği fazla olan kremlerle yapılır.

Kuru ciltler için su tüketimi oldukça önem taşır. Kuru cilt tipine sahip olanlar sonbaharda daha çok su tüketmeleri gerekir. Ciltte su tutan ürünlerle birlikte içten de su desteğini sağlamaları büyük önem taşır.

Kuru ciltlerde özellikle yaz dönüşünde ciltte pullanarak dökülme meydana gelir. Pullanarak dökülme için peeling oldukça önem taşır. Ancak granürü kalın olmayan peelingler tercih edilmeli ve peeling işlemi ardından mutlaka cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Kuru ciltler çizgilenme ve yaşlanmaya müsaittir. Havanın soğumasıyla birlikte çizgilenme ve sarkma problemiyle daha sık karşılaşılır. Bunun için kuru cilde sahip olanlar, nem serumları ve kremleri düzenli olarak kullanmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat