Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sokakta müzik yapan kişilere ceza uygulanabilir mi?

192
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sokakta müzik yapan kişilere ceza uygulanabilir mi?

Sokakta, kamuya açık alanda müzik yapan kişilere ceza uygulanabilir. Kabahatler Kanunu'na göre 36. ve 38. madde bu kararı hükme bağlamıştır.

Sokak müzisyenleri ve kamusal alanda müzik

Buna göre başkasının huzurunu bozacak şekilde kamuya açık alanda izinsiz müzik yapanlara para cezası uygulanabilir.

Burada müzik kamuya açık alanda kamuyu rahatsız ettiği varsayılarak cezalandırılır. Müzik yapılan yerin kamuya açık bir yer, yürüyüş yolu, yaya yolu olması durumunda bir işgalden söz edilebilir. 

Böyle bir durumda Kabahatler Kanunu'nun 38. maddesi gereğince kişiler işgalden dolayı idari para cezası alabilirler.

Videoyu Göster

İş & Para Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat