Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Soğuk lipoliz nedir?

9,870
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Soğuk lipoliz nedir?

Soğuk lipoliz belli bir bölgedeki yağ hücrelerinin soğuk yardımı ile yok edilmesi ve ölen hücrelerin vücudun dolaşım sistemi ile atılmasıdır. 
Yağ hücreleri diğer hücrelere göre soğuğa dayanıksızdır. Bunun üzerinde çalışan Harward Tıp Okulu'ndaki iki bilim adamı, bölgedeki yağların vakumlanarak belli bir dereceye kadar soğutulduğunda o bölgedeki yağ hücrelerinin öldüğünü buldular. Bu işlem sırasında yağ dokularının dışındaki diğer dokular zarar görmüyordu. Bunun üzerine geliştirilen teknoloji ile ameliyatlı liposuction'a gerçek bir alternatif bulunmuş oldu. 

Tek bir seansta, uygulama yapılan bölgedeki yağ oranına göre, %20 ile %40 arasında yağ dokusu ölüyor. Ölen yağ hücrelerini en fazla iki ay içerisinde vücut dolaşım vasıtasıyla atıyor. 

Göbek, basen, iç ve ya dış bacak, kol, sırt, sütyen altı, diz üstü gibi kişiyi rahatsız eden ve bölgedeki yağlanmanın fazla olduğu durumlarda ameliyat ile yapılan liposuctiona alternatif olarak uygulanır. Tek seansta %20 ile %40 arasında yağ hücresi kırıldığı için 1 ile 5 seans arasında uygulama gerekebilir. Tek seansta sonuç bekleyenler ise ameliyatlı liposuction'ı tercih etmektedir. 

Seans sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. Uygulama 70 dakika sürmektedir. Bölge vakumlanarak soğutulurken, soğuk yanığı olmaması için özel mendiller serilir. Soğuk lipoliz uygulaması bittiğinde bölgede; ellerinizi kara sokmuş çıkarmış gibi bir soğukluk ve kızarma görülür. Uygulama yapıldığı gün yüksek performanslı sporlar yapılması istenmez. Bölgedeki yağ hücreleri donduğu için her 100 kişiden 1 kişi de; uygulama yapılan bölgeye dokunduğunda; ufak yağ bezeleri oluşmuş gibi bir his oluşabilir ancak bu his ve ya bezeler kısa sürede kaybolur. 

Ameliyatlı liposuctionda deri altındaki yağ dokusuna ince bir kanal ile girilerek kanalın ucundaki lazer ve ya ses dalgaları ile yağ hücreleri kırılır. Daha sonra yağ hücresi çok fazla değilse vücudun bunu dolaşım sistemi ile kendi kendisine atması beklenir. Eğer kırılan yağ hücresi çok fazla ise vakum ile çekilerek vücut dışına alınır. Çok fazla yağ alındıktan sonra fazla deri kalırsa bu deri de kesilerek alınır. 

Soğuk lipolizde ise bir kanal ile vücuda girmeden yağ hücreleri yok edilir ve vücut kendi kendine atar. 

Ameliyatlı liposuction ve ya soğuk lipoliz bir kilo verme yöntemi değildir. Bölgedeki fazla yağı yok etmek için kullanılır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat