Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Soğan tüketirken nelere dikkat edelim?

789
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Soğan tüketirken nelere dikkat edelim?

Soğanın kükürtlü bileşenlerini yok etmemek adına çiğ olarak tüketmek daha faydalıdır. Soğanı salatalara ilave edebiliriz veya mezelere çiğ şekilde koyabiliriz. Sebze yemekleri, et yemekleri, bulgurlu yemekler, çorbalar; aslında her türlü yemeğe soğan eklenebilir. Soğanı yemeklere ilave ederken kavurma işlemi olmadan pişirmek çok daha sağlıklı olur. Soğanı yağ ile birlikte ateş ile direkt temas ettirerek kavurmak kanserojen öğe oluşturabildiğinden çok fazla tavsiye edilmez. Soğan, diğer mazlemelerle aynı anda konularak pişirilebilir veya önceden bir miktar pişirmek istiyorsanız, tencerede çok az su ile o soğanı öldürerek hazırlayabilir, ardından diğer malzemeleri ekleyerek pişirebilirsiniz. 

Aşırı miktarda soğan tüketmek migren şikayetlerini artırabilir. Yine aynı şekilde hemoroit rahatsızlığı olanlar da çok fazla soğan tüketmemelidir. Mide hastalığı olanlar da soğanı çiğ değil, pişmiş şekilde tüketmelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat