Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Soğan suyunun faydaları nelerdir?

4,409
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Soğan suyunun faydaları nelerdir?

Soğan suyu, tıpkı soğan gibi kansere karşı koruyucu özellikler taşır. Soğan suyundaki bazı maddeler alerjik astıma karşı bitkisel ürün olarak da kullanılmaktadır. Soğan suyu hem kan şekerini düzenler, hem de yüksek tansiyona karşı tüketilebilir. 

Tüm sebzelerde olduğu gibi soğanı haşlarken ya da pişirirken suyu asla dökülmemelidir. Soğanın suyu çorbalarda kullanılabilir veya başka bir yemeğe katılabilir. Özellikle soğanı kaynatıp bunun suyunu ayırmak ve içmek için ayrıca uğraşılmamalıdır. Çünkü soğan suyunun vücut için tüm faydaları soğanın kendisinde de bulunmaktadır. Soğan A ve C vitamini, fosfor, potasyum ve antioksidan öğeler bakımından son derece zengindir. Bu sayede hem bağışıklık sistemini güçlendirir, hem de vücuda direnç verir. Hatta düzenli soğan tüketen kişilerde kanser hastalığı çok daha az görülmektedir. 

Yapılan çalışmalar soğanın HDL (iyi huylu kolesterol) seviyesini de artırdığı göstermiştir. Ayrıca soğan antibiyotik özellikler gösterdiği için bizi hastalıklara karşı korur. Soğanın tüm bunların yanı sıra prebiyotik özelliği de unutulmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat