Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Siyatik nasıl tedavi edilir?

30,008
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Siyatik nasıl tedavi edilir?

Siyatik hastalığı siyatik sinirinin bası altında kalmasıdır. Dolayısıyla siyatik sinirinin çıktığı yer olan 5. aralıktan ayak topuğuna kadar sıkıştığı yerdeki basının kaldırmasıyla siyatik hastalığı tedavi edilir. Bu bazen sıkıştığı 5. omur aralığın açılması yoluyla spinal dekompresyon yöntemiyle olur. Bazen kalça bölgesine yapışan piriformis kısmının veya diğer kaslarının gevşetilmesi ve doku içi dolaşımını artması yoluyla olur. Bazen de kas içindeki dolaşımın artmasını sağlayan elektro terapi yöntemleriyle olur. 

Dolayısıyla siyatik hastalığını tedavi edebilmek için siyatik sinirine nerede bası olduğunun ve bu basının nedeninin teşhis edilmesi gerekir. Uygun tedavi programıyla siyatik hastalığı tedavi edilebilir. Uzun süre oturmak siyatik sinirin basıncını artıracağı için 30 dakikada bir ayağa kalkarak adım atmalı, ayakta çalışan kişiler ise 25 dakikada bir yürüyerek siyatik sinirine olan basıyı azaltmalıdır. Kas içi dolaşımını artırılmalı ve siyatik siniri basıncını ortadan kaldırmalıdırlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat