Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sivrisinek kovucu losyonları çocuklarda kullanabilir miyiz?

4,014
kez izlendi
Puan: 3.55 / 5
Detaylı Açıklama

Sivrisinek kovucu losyonları çocuklarda kullanabilir miyiz?

Sivrisinek kovucu losyonların başlıca içerikleri deet, pikaridin, okaliptus yağından oluşur. FDA bu maddelerin kullanımını onaylamıştır. Kanada Sağlık Bakanlığı bu maddelerin kullanımı ile ilgili bir bildiri yayınlamıştır. 6 ay ile 2 yaş arasındaki bebeklerde günde 1 kere yüzde on deet içeren maddeler, 2 - 12 yaş arası çocuklarda ise günde 3 kere aynı maddeler kullanılabilir.

Okaliptus yağı 3 yaşından küçük çocuklara uygulanmamalıdır. Bitkisel içerikli diye bol miktarda sürmek doğru değildir. Bu maddeleri içeren losyonları çocuklarda özellikle ellere ve yüze sürmemek gerekir. Kapalı kıyafetlerin altına da sürmemek gerekir. Çocukların vücut yüzey alanı küçük olduğu için fazla emilim gerçekleşebilir, bu yüzden geniş bir alana çok fazla sürmemek gerekir.

Sivrisinek kovuyucular egzama olan, tahriş olmuş olan ciltlere sürülmemeli alerjik olan çocuklara sürerken de çok dikkatli olunmalıdır. Sinek kovucular çocuklarda kullanılabilir, ancak bitkisel içerikli diye çok miktarda ve geniş alana uygulamamak gerekir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat