Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sivilceler yüzünden yüzümde iz kalır mı?

1,649
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sivilceler yüzünden yüzümde iz kalır mı?

Biz doktorlar genellikle sivilceleri dört aşamada sınıflandırıyoruz. Bunların en hafifi siyah noktalar, yağlı bir cilt ve çok ufak kabarcıklar şeklinde kendini gösteren sivilce grubudur. Bu sivilce grubu çoğu zaman tedaviye ihtiyaç duymaz ve cildi temiz tutmakla ya da yazın güneş altında denize girdiğimizde kendi kendilerine iz bırakmadan kaybolabilirler. 


Bazı kişilerde sivilceler biraz daha kabarık bir şekilde ortaya çıkar. Ağrılı olabilirler ya da uçlarında iltihaplanmalar olabilir. Genellikle bu aşamada ilaç kullanmaya başlamakta fayda vardır. Çoğu zaman dıştan sürülen ilaçlar bunları iyileştirmekte yeterli olmaktadır. 

Yüzde iz bırakan sivilce sorunu

Bazı insanlar ne yaparlarsa yapsınlar, ciltlerinin yapısından ya da genetik faktörlerden dolayı derinden derine çıkan, çıban şeklinde kendini gösteren; ağrılı ve iyileştiğinde çukurluk şeklinde iz bırakan sivilcelere sahiptir. Bu tür sivilce sorunu yaşayan kişilerin zaman kaybetmeden bir uzmana başvurması ve sivilce tedavisi yaptırması gerekir. Aksi durumda, uzun vadede cildindeki sivilce izleri ile uğraşmaları gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat