Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sivilce nasıl geçer?

121,444
kez izlendi
Puan: 4.27 / 5

Sivilce nasıl geçer?

Sivilceler birçoğumuzun özellikle ergenlik döneminde karşılaştığımız ve bizi bıktıran cilt problemlerinin başında gelir. Birçok kişi için sivilcelere karşı özel bir uygulama yapmak gerekli değildir çünkü sivilcelerin çoğu zaman içinde kendiliğinden geçer. 

Sivilce problemine karşı dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunur. Her şeyden önce cildimizi temiz tutmamız gerekir. Bunun için en azından cildimizi en azından akşamları iyi bir sabunla veya köpüren bir cilt jeli ile yıkamak düzenli davranışımız olmalıdır. Bunun yanı sıra beslenmemize dikkat etmeliyiz. Bazı yiyeceklerin sivilce oluşumunu tetiklediğini biliyoruz. Örneğin aşırı yağlı yiyecekler, fast-food gıdalar, bol soslu salatalar, kuruyemiş, çikolata gibi besinler sivilce oluşumunu artırabilir. 

Kadınların cilt tiplerine uygun olmayan kozmetik maddeler kullanmaları, makyajlarını temizlemeden ertesi güne bırakmaları sivilce oluşumunu artıran faktörlerdendir. Cilt temizliğimize ve beslenmemize dikkat edersek, sivilcelerimizin büyük bir kısmı kendiliğinden iyileşecektir. Ancak bazılarımızda cilt genetik olarak yağlı veya kalın olabilir, hormonal nedenler işin içine girebilir. Bu durumda sivilcelerimizin kendi kendine geçmediğini teşhis edebiliriz. İşte bu durumda bir doktordan destek almak faydalı olacaktır. 

Devamını göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat