Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sivilce nasıl geçer?

181,416
kez izlendi
Puan: 4.27 / 5
Detaylı Açıklama

Sivilce nasıl geçer?

Sivilceler birçoğumuzun özellikle ergenlik döneminde karşılaştığımız cilt problemlerinin başında gelir. Sivilce problemine karşı dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunur. Her şeyden önce cildimizi temiz tutmamız gerekir. Cilt doğru temizlendiğinde sivilce ve siyah noktalara neden olan bakterilerin çoğalması önlenir. Bunun için sağlıklı cildin pH değeri olan 5.5 değerine sahip temizleyicilerin kullanılması etkili olacaktır. Böylece cilt yüzeyindeki doğal korucuyu asit manto desteklenmiş olur.

Sivilce tedavisinde cilt temizliğinin yanı sıra beslenmemize dikkat etmeliyiz. Bazı yiyeceklerin sivilce oluşumunu tetiklediğini biliyoruz. Patates, beyaz ekmek, pirinç, şeker, işlenmiş meyve suları, kraker, mısır cipsi ve gevreği, çekirdek, yağda kızartma, çikolata gibi yağlı, kalori değeri yüksek ve hemen kana karışan gıdalar akneyi arttırabilir.

Kadınların cilt tiplerine uygun olmayan kozmetik maddeler kullanmaları, makyajlarını temizlemeden ertesi güne bırakmaları sivilce oluşumunu artıran faktörlerdendir. 

Sivilceleri gidermek için cilt temizliğimize ve beslenmemize dikkat etmek önemlidir. Ancak bazılarımızda cilt genetik olarak yağlı veya kalın olabilir, hormonal nedenler işin içine girebilir. İşte bu durumda bir doktordan destek almak faydalı olacaktır. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat