Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sistit neden olur?

79,869
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Sistit neden olur?
Mesane yani idrar kesesi iltihabı olan sistit 2 nedenle meydana gelir. Birincisi bakteriyel, ikincisi de abakteriyel yani bakteri nedenli olmayan sistitlerdir. Sistitin en büyük nedenlerinden biri bağırsakta bulunan koli basilidir. Bu ekoli en büyük sistit nedenidir. Bağırsak florasından mesaneye bulaşmasından meydana gelir. Bakteriyel olmayan nedenler ise iki şekilde sınıflandırılabilir. Tahrişe bağlı nedenler, travmaya bağlı nedenler. Tahrişe bağlı nedenlerde üretra denen bölgenin çok sık sıvı sabun gibi maddelerle temizlenmesi floranın bozulmasına ve sistite neden olabilir. Travmaya bağlı sistitlerde ise en önemli etken sık cinsel ilişkiye bağlıdır.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat