Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sistit nasıl tedavi edilir?

60,094
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Sistit nasıl tedavi edilir?
İdrar kesesi iltihabı olan sistit özellikle kadınlarda çok sık görülür. Kadınlar hayatları boyunca en az bir ya da 2 kez sistit hastalığına yakalanabilir. Sistitin tedavisi teşhis edildiğinde genellikle çok kolaydır. Basit sistit hastalığı tek doz ilaç ya da günde 2-2,5 litre su içilerek tedavi edilebilir. 

Komplike sistit denen şikayetleri daha şiddetli olan sistitte 3 ya da 5 günlük antibiyotik tedavisi yeterli olabilir. Ateş, iştahsızlık ve şiddetli yan ağrılarına neden olan sistitte damardan ya da kalçadan iğne uygulaması yapılabilir. Kronik sistit denen çok uzun süreli sistitlerde ise özellikle C vitamini kullanımı, kızılcık suyu ya da şurubu, yaban mersini suyu da tüketilebilir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat