Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sırt ağrısına neden olan yanlışlar nelerdir?

59,249
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Detaylı Açıklama

Sırt ağrısına neden olan yanlışlar nelerdir?

Sırt ağrısına en sık sebep olan pozisyonlar  uzun süre aynı pozisyonda çalışmak , ayakta uzun süre hareketsiz kalmak , titreşime maruz kalınan işlerde çalışmak , uzun süre araç kullanmak , yine bilgisayar başında başımız öne eğik yarın saatten fazla kalmak , bel boşluğumuzu desteklemeden uzun süre oturma pozisyonunda kalmak sırt ağrılarına sebep olabilmektedir.

Sırt pozisyonumuzu doğru tutarak , günlük yaşamda sırt egzersizlerimizi yaparak , sırt ve bel ağrılarımızdan kurtulabiliriz.

Sırtta doğru pozisyonu belirleyebilmek için , duvarla aramızda boşluk kalmayacak şekilde sırtımızı duvara yaslayalım daha sonrasında başımızın arkasını da duvara yaslayarak aşağı doğru çömelme ve kalkma hareketini yapalım .u omurgamızı bir bütün olarak aşağı indirip yukarı kaldırmaya yani doğru aksı korumamıza yardımcı olacaktır. Yani omurgamız bir bütün olarak aşağı inecek dizlerimizi bükerek ve yukarı kalkacak. Kafamızın arkası ile sırtımız arasındaki kaslarımızın dengeli olması sırt ağrılarından kurtulmada çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat