Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sırt ağrısı sürekli hale geldiyse hangi hastalıklar söz konusu olabilir?

207,509
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Sırt ağrısı sürekli hale geldiyse hangi hastalıklar söz konusu olabilir?
Sırt ağrısına sebep olan hastalıklara tüberküloz, brusella hastalığı ve tümör örnek verilebilir. Bu hastalıklar yüzdesi düşük oranlarda hastada gözükür.

Sırt ağrılarının genel sebebi özellikle genç nüfusta duruş bozukluğu, yanlış davranış, sırtı iyi kullanamama şeklindedir. Yaşı daha ilerlemiş hastalarda ise boy kısalması ve duruş bozukluğu ile beraber seyreden osteoporoz hastalığı olabilir.

Gece ağrısı şiddetli ağrı ile hissediliyorsa bu sırt ağrısının sebebi tümör olabilir. Hasta bununla beraber kilo kaybediyorsa bu durum atlanmamalı ve en kısa zamanda doktora gidilmelidir. Tümör ciddi bir hastalıktır. Hastalar bazen bu ağrıları ağrı kesici ile geçirmeyi denerler fakat ne kadar geç doktora gidilirse müdahelede o kadar geç kalınmış olabilir. Bu tarz ağrılar atlanmamalı, doktora gidip muayene olup, gerekli tetkikler yapılıp tedavi ne ise ona başlanmalıdır.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat