Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sınav stresi sivilce yapar mı?

8,858
kez izlendi
Puan: 1.67 / 5
Detaylı Açıklama

Sınav stresi sivilce yapar mı?

Sivilce genetik faktörlere, cilt tipine bağlı olduğu kadar stres kaynaklı da oluşabilir. 7'den 70'e pek çok insanın hayatında stres bulunuyor. 


Özellikle ergenlik döneminde vücuttaki değişikliklere alışmamız, arkadaş çevremiz ile olan ilişkilerimiz, girdiğimiz sınavlar önemli ölçüde kaygıya neden olur. Bunlar da sivilcelerin çoğalmasına yol açar çünkü aşırı stres hali sivilce oluşumunu tetikleyen faktörlerden biridir. 

Stresten kendimizi uzak tutmamız gerekiyor. Bunun pek çok farklı yöntemi var. Açık havaya çıkarak spor yapmak, çeşitli hobiler edinmek veya kendimizi stresten arındıracak bir takım destekler almak stres ile başa çıkmamıza yardımcı olabilir.

Özellikle sınav stresi nedeni ile sınav dönemlerinde aniden çıkan sivilceler ile karşılaşıyorsak, sınavlardan kaçamayacağımız için bu dönemde uyku düzenimize dikkat etmeli, düzgün ve dengeli beslenmeli, aşırı yağlı yiyeceklerden, fast-food türü besinlerden  uzak durmalıyız.

Stres dönemlerinde sivilce oluşumuna neden olan diğer faktörleri kontrol altına alabilirsek sivilce oluşumunun azalmasına da yardımcı oluruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat